Fotowoltaika, Panele, Inwertery, Montaż

Montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie

Dlaczego warto założyć instalację fotowoltaiczną z firmą Trip Energy?

Firma już kilka lat wykonuje instalacje fotowoltaiczne na gruncie jak i na dachach, każda część zamawiana jest od producentów, którzy cechują się dobrą jakością i solidnością. Wszystkie realizacje wykonujemy sprawnie i terminowo ale przede wszystkim z dbałością o każdy szczegół.

Stawiamy na „jakość” nie „jakoś”

Czy wygląda i działa tak samo jak instalacja na dachu?

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie działa na tej samej zasadzie co instalacja na dachu. W obu przypadkach panele fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną. Jest jednak kilka różnic: –Na dachu: Konstrukcja nośna jest dostosowana do konkretnego typu dachu (skośny, płaski). Trudniejszy dostęp do paneli może utrudniać konserwację i czyszczenie

Na gruncie: Konstrukcja nośna jest montowana bezpośrednio na ziemi, co często ułatwia jej instalację i daje większą swobodę w ustawieniu paneli pod optymalnym kątem i orientacją. Łatwiejszy dostęp do paneli ułatwia ich konserwację, czyszczenie i naprawy

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie i na dachu działa na tych samych zasadach, ale różnice w montażu, konserwacji oraz kwestiach formalnych mogą wpłynąć na wybór najlepszego rozwiązania.

Jak wygląda montaż instalacji na gruncie – przed nami kilka kroków do powstania Twojej instalacji.

1. Planowanie i projektowanie:
Należy wybrać odpowiednie miejsce, które jest dobrze nasłonecznione i nie zacieniane przez budynki, drzewa czy inne przeszkody. Teren musi być również stabilny i równy. Tak samo jak w przypadku instalacji na dachu należy określić potrzebną moc instalacji.

2. Przygotowanie terenu:
Wyrównanie i oczyszczenie terenu, gdzie umieścimy konstrukcję wsporczą, która będzie podtrzymywać panele. Konstrukcje te są zazwyczaj wykonane ze stali i są systemów mocowania.

3. Montaż paneli fotowoltaicznych:
Panele są montowane na przygotowanej konstrukcji. Muszą być ustawione pod odpowiednim kątem (30 stopni), aby maksymalnie wykorzystać promieniowanie słoneczne. Panele są mocowane za pomocą specjalnych uchwytów i śrub.

4. Połączenia elektryczne:
Po zamontowaniu paneli, należy je połączyć elektrycznie, zarówno pomiędzy sobą (szeregowo lub równolegle), jak i z inwerterem, który przekształca prąd stały (DC) generowany przez panele na prąd zmienny (AC), używany w domach i budynkach.

Po zakończeniu montażu i połączeń elektrycznych, cały system jest testowany, aby upewnić się, że działa poprawnie i efektywnie. Sprawdza się również wszystkie połączenia i bezpieczeństwo instalacji. 

Warto jednak wspomnieć, że instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę Trip Energy podlega takiej samej gwarancji niezależnie czy odbywają się jej przeglądy bądź czyszczenie. Nie ma to wpływu na lata gwarancji oraz jakość obejmowanego serwisu przez nas!


Myślisz o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych?

Niezależnie od tego, czy na gruncie, czy na dachu, wykonamy montaż od podstaw, włącznie z projektem i podłączeniem. Pracujemy na sprawdzonych produktach i mamy coraz większe grono zadowolonych klientów. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami – chętnie na nie odpowiemy

📧biuro@tripenergy.pl

  📞65 545 80 03

  📞71 773 30 20