Fotowoltaika, Panele, Inwertery, Montaż

Wciąż rosnące ceny za energię elektryczną spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Kolosalne kwoty, jakie miesięcznie trzeba zapłacić za prąd sprawiają, że właściciele firm coraz częściej decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Skoro tu jesteś, to na pewno i Tobie taka inwestycja chodzi po głowie. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się czy fotowoltaika jest dla Twojego przedsiębiorstwa, a jeśli nadal będziesz miał wątpliwości to zachęcamy do kontaktu w celu rozmowy z naszym ekspertem.

1. Czy muszę być właścicielem budynku, aby zamontować instalacje fotowoltaiczną?

Teoretycznie tak.  Jeśli natomiast wynajmujesz lokal, w którym znajduje się Twoja firma to nic straconego! W takiej sytuacji niezbędna będzie współpraca z właścicielem budynku. Korzyści z zamontowania fotowoltaiki są obustronne – właściciel budynku inwestuje w podniesienie wartości nieruchomości, a Ty obniżasz swoje rachunki za energię elektryczną w firmie!

2. Fotowoltaika – gdzie montować?

Instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana na dachu budynku lub na gruncie. Jeśli Twój dach jest w dobrym stanie i jest on odpowiednio duży lub masz miejsce na gruncie to już połowa sukcesu. Każda instalacja musi być dobrana odpowiednio do warunków, dlatego przed podjęciem decyzji o założeniu fotowoltaiki sięgnij po radę ekspertów, by mogli ocenić oni jaka instalacja będzie dla Ciebie najlepsza oraz gdzie powinna zostać zamontowana.

3. Jak zmniejszyć koszty inwestycji w instalacje fotowoltaiczną?

Zapoznaj się z aktualnymi dofinansowaniami, dowiedz się z jakich możesz skorzystać! Dzięki dotacji możesz dużo zaoszczędzić, przez co inwestycja w produkty OZE staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jest również możliwość odliczenia swojej instalacji fotowoltaicznej od podatku!

4. Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika w firmie niesie za sobą wiele korzyści. Instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zmniejszyć swoje rachunki za energię elektryczną. Jest to inwestycja długoterminowa, która się zwraca i po tym czasie Twoja firma staje się niezależna. Dzięki inwestycji w produkty OZE budujesz dobry wizerunek swojej firmy poprzez dbanie o środowisko.

5. Fotowoltaika dla rolników.

Prowadzenie działalności rolniczej z roku na rok staje się coraz trudniejsze. Rosnące ceny nawozów i kosztów energii elektrycznej przyprawiają o gęsią skórkę. Istnieje jednak sposób, który pomoże Ci znacząco obniżyć rachunki za prąd. Jeśli jesteś rolnikiem to wiesz, że w większości polegasz na słońcu w swojej pracy. Użycie energii słonecznej jako energii elektrycznej jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem dla gospodarstwa. Panele optymalizują koszty energii, a przy tym można liczyć na dofinansowania dla rolników, co obniża znacząco koszty inwestycji.

Wypełnij formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie głównej, aby dowiedzieć się więcej o fotowoltaice dla Twojego przedsiębiorstwa!